Jdi na obsah Jdi na menu
 


OGame a moje aliance

1. 4. 2008

takže čim mam asi začít...co takhle aliancí???no tak tag je RAF a to druhý je DEMENTI no co se dá dělat já sem debil ....tak já mam ogame docela rád protože je to suppeer vesmírná hra.......no a když už nemam jen jednu planetu.....ale víc jich tak je to ještě lepší

co se vám na OGame nejvíc líbí????????jsou to ty obryný raketomety,lehký nebo těžký laser,gauss kanon,iontový kanon,plasmová věž,malý a velký planetární štíty,a nebo jsou to antibalistický nebo meziplanetární rakety.....no všechno z toho je supper ne..??!!

nebo co máte rádi z lodí ty jsou taky všechny supper nemyslíte???

malý transportér: Transportéry jsou přibližně stejně velké jako stíhací lodě, ale nejsou vybaveny vysoce výkonnými pohony a palubními zbraněmi, aby bylo dostatek prostoru pro náklad. Malý transportér má nákladovou kapacitu 5,000 jednotek surovin. Díky jejich limitované palebné síle jsou často eskortovány jinými loděmi.
V momentě kdy je impulzní pohon rozvinut na úroveň 5, malé transportéry jsou tímto impulzním pohonem vybaveny a létají vyššími rychlostmi

 velký transportér: Tato loď má na palubě jen něco málo na způsob zbraní a jiných technologií. Z tohoto důvodu není nikdy odesílána sama. Velký transportér, díky vysoce rozvinutému spalovacímu pohonu, slouží jako nejekonomičtější dodavatel surovin mezi planetami a samozřejmě také doprovází letky na nájezdech na nepřátelské planety za účelem získání tolika surovin, kolik je to jen možné.

lehký stíhač: Lehký stíhač je obratná loď která je k nalezení na téměř každé planetě. Náklady nejsou obzvlášť vysoké, nicméně síla štítů a nákladová kapacita jsou velmi nízké. 

těžký stíhač:  Ve vývoji těžkých stíhačů výzkumníci dosáhli bodu, kde tradiční pohony nadále neposkytovaly dostatečný výkon. Za účelem zoptimalizování lodi bylo nejprve využito impulzního pohonu. To zvýšilo náklady, ale také rozšířilo další možnosti. Za pomoci tohoto pohonu zbylo více energie pro zbraně a štíty; nadto byly pro tuto novou skupinu lodí použity vysoce kvalitní materiály. Toto vedlo ke zdokonalení konstrukční celistvosti a větší palebné síle, což učinilo tuto loď v bojích mnohem více hrozivější, než byl její menší protějšek. S těmito změnami těžký stíhač reprezentuje novou éru v lodní technologii a je základem pro technologii křižníků.

křižník:  S vývojem těžkého laseru a iontového děla stíhačky narazily na více potíží. Navzdory všem modifikacím síla zbraní a obrnění nemohla být zvýšena dostatečně efektivně pro odražení všech obranných opatření. Proto bylo rozhodnuto postavit novou třídu lodí, ve kterých by se pojila větší palebná síla s vyšším obrněním. Zrodil se křižník. Křižníky jsou obrněny téměř třikrát více než těžké stíhačky a mají více než dvojnásobnou palebnou sílu. Nadto jsou také velmi rychlé. Po téměř celé století křižníky naprosto dominovaly vesmíru. S příchodem Gauss děl a plazmových hlavic jejich nadvláda skončila. Nicméně jsou pořád používány proti bojovým skupinám.

bitevní loď:  Bitevní lodě tvoří páteř letky. Jejich těžká děla, velká rychlost a rozsáhlá nákladová kapacita nutí své protivníky je brát opravdu vážně.


kolonizační loď:   Tato velmi dobře obrněná loď se používá pro osídlování nových planet, což je zcela jistě zásadní věc pro ctižádostivou říši. Tato loď je určená pro vytvoření nové kolonie, loď a veškeré suroviny na palubě jsou během výstavby kolonie zničeny. Maximální počet osidlených planet pro jedno impérium je 9 včetně domovské planety.

reciklátor:  Protože se vesmírné bity stávaly většími, výsledné trosky se staly příliš rozlehlými ke snadnému zničení. Běžné transportéry se nemohly dostat dostatečně blízko bez utržení obrovského poškození od drobné sutě. Nový vynález na poli štítové technologie účinně vyřešil tento problém; objevily se recyklátory, nová třída lodí podobná velkým transportérům. S jejich pomocí mohly být objeveny zdánlivě ztracené suroviny. Díky novým štítům přestala drobná suť představovat jakýkoliv problém. Bohužel toto vybavení potřebuje místo a omezuje tak nákladovou kapacitu na 20,000.


špionážní sonda:   Špionážní sondy jsou malé, hbité letouny, které poskytují informace o jednotkách a planetách na velké vzdálenosti. Jejich vysoce výkonné pohony jim umožňují překonat velké vzdálenosti pouze za pár sekund. Jakmile dosáhnou oběžné dráhy planety, krátce zde zůstanou pro shromáždění dat. Během této doby mohou být odhaleny a snadno napadeny nepřítelem. Obrnění, zbraně, ani štíty nebyly z důvodu šetření místem nainstalovány, což dělá z těchto sond v momentě, kdy jsou odhaleny, snadný terč.

bombardér:  Bombardér byl sestrojen speciálně pro ničení planetárních obranných systémů. Použitím laserově řízených zaměřovacích zařízení přesně vrhá plazmové bomby na povrch planety, což způsobuje nepředstavitelné poškození obranným zařízením.

solární satalit:   Solární satelity jsou připojeny ke geosynchronní oběžné dráze okolo planety. Získávají solární energii a převádějí ji do pozemské stanice. Výkonnost solárních satelitů závisí na síle solárního záření. V podstatě produkce energie na orbitalech bližších slunci je vyšší než u planet s orbitaly vzdálenějšími. S jejich dobrým poměrem cena/efektivita, řeší tyto satelity problémy s energií mnoha planet. Ale buď opatrný: solární satelity mohou být v boji snadno zničeny.

destroyer:  Destroyer je král válečných lodí. Díky upraveným naváděcím senzorům jeho multi-falangová Gauss a iontová děla, společně s plazmovými hlavicemi, umožňují velkou koncentraci palebné síly na lasery. Protože je Destroyer velmi velký, jeho pohyblivost je mírně omezená, což ji učinilo více než bitevní lodí bojovou stanicí. Jak vysoká je bojová síla, tak velká je spotřeba deuteria.

hvězda smrti:   Hvězda smrti je vyzbrojena obrovským gravitonovým dělem, které může zničit lodě velké jako Destroyer nebo dokonce měsíce. Protože na to spotřebuje velké množství energie, sestává skoro jen z generátorů. Pouze velká hvězdná impéria si mohou dovolit suroviny a pracovníky k postavení této lodě o velikosti měsíce.

bitevní křižník:  Tato loď, technologicky velmi jemná práce, je v případě, že dojde na ničení útočících letek, zničující. Se svými zdokonalenými děly se drží na privilegovaném místě ve třídě těžkých lodí, které jsou navrženy pro zničení nepřítele. Díky svému minimalistickému designu a neobvyklé vyzbrojenosti je nákladová kapacita velmi malá, ale to vše vyrovnává nízká spotřeba paliva vestavěného hyperprostorového motoru.

ne!!!už vim co......budovi,ne????jako je např.:důl na kov,krystali a deuterium,solární elektrárna,fůzní reaktor,továrna na roboty a továrna na nanoroboty,hangár,sklad kovu,krystalů a nádrž na deuterium ale nej je vízkumná laboratoř a alianční sklad a taky raketové silo a je tam potom i terraformer

a potom je tu taky neco díky čemu můžete bojovat různými typy lodí a používat nové zbraně atd...:je to vízkumná laboratoř která zkoumá špionáž,počítače,zbraně,štíty,pancéřování,energii,hiperprostorovou technologii,spalovací pohony,impulzní pohony,hyperprostorový pohon,lasery,ionty,plazmu,intergalaktickou vízkumnou síť,expediční technologie no a gravitonovou technologii...

no a nakonec rady atd:.......

fůzní reaktor-sintetizér deuteria...úroven 5,energetická technologie...úroven 3

továrna s nanoroboty-továrna na roboty...úroven 10,počítačová technologie...úroven 10

hangár-továrna na roboty...úroven 2

terraformer-továrna na nanoroboty...úroven 1,energetická technologie...úroven 12

špionážní technologie-vízkumná laboratoř...úroven 3

počítačová technologie-vízkumná laboratoř...úroven 1

zbranový sistém-vízkumná laboratoř...úroven 4

technologie štítů-energetická technologie...úroven 3,vízkumná laboratoř...úroven 6

pancéřování-vízkumná laboratoř...úroven 2

energetická technologie-vízkumná laboratoř...úroven 1

hyperprostorová technologie-energetická technologie...úroven 5,technologie štítů...úroven 5,vízkumná laboratoř...úroven 7

spalovací pohon-energetická technologie...úroven 1,vízkumná laboratoř...úroven 1

impulzní pohon-energetická technologie...úroven 1,vízkumná laboratoř...úroven 2

hyperprostorový pohon-hyperprostorová technologie...úroven 3,vížkumná laboratoř...úroven 7

laserová technologie-vízkumná laboratoř...úroven 1,energetická technologie...úroven 2

iontová technologie-vízkumná laboratoř...úroven 4,laserová technologie...úroven 5,energetická technolgie...úroven 4

plasmová technologie-vízkumná laboratoř...úroven 4,energetická technologie...úroven 8,laserová technologie...úroven 10,iontová technologie...úroven 5

intergalaktická vízkumná síť-vízkumná laboratoř...úroven 10,počítačová technologie...úroven 8,hyperprostorová technologie...úroven 8

expediční technologie-špionážní technologie...úroven 4,impulsní pohon...úroven 3,vízkumná laboratoř...úroven 3

gravitonová technologie-vízkumná laboratoř...úroven 12

malý transportér-hangár...úroven 2,spalovací pohon...úroven 2

velký transportér-hangár...úroven 4,spalovací pohon...úroven 6

lehký stíhač-hangár...úroven 1,spalovací pohon...úroven 1¨

těžký stíhač-hangár...úroven 3,pancéřování...úroven 2,impulsní pohon...úroven 2

křižník-hangár...úroven 5,impulsní pohon...úroven 4,iontová technologie...úroven 2

bitevní loď-hangár...úroven 7,hyperprostorový pohon...úroven 4

kolonizační loď-hangár...úroven 4,impulsní pohon...úroven 3

reciklátor-hangár...úroven 4,spalovací pohon...úroven 6,technologie štítů...úroven 2

špionážní sonda-hangár...úroven 3,spalovací pohon...úroven 3,špionážní technologie...úroven 2

bombardér-Impulzní pohon...úroven 6,hangár...úroveň 8,plasmová technologie...úroven 5

solární satalit-hangár...úroven 1

destroyer-Hangár...úroven 9,hyperprostorový pohon...úroven 6,hyperprostorová technologie...úroven 5

hvězda smrti-Hangár...úroven 12,hyperprostorový pohon...úroven 7,hyperprostorová technologie...úroven 6,gravitonová technologie...úroven 1

bitevní křižník-hyperprostorová technologie...úroven 5,laserová technologie...roven 12,hyperprostorový pohon...úroven 5,hangár...úroven 8

no a ty rady ještě:

ja newim jak vy ale já nesnášim solární satelity......proč????protože je to sice energie navíc...ale , jeden den sem měl energie 500/1000 a druhý den sem měl energii  1/1000....jak je to možné??????soused mě napadl 2x lehkými stíhači a bylo po energii

čím více vylepšujete doli tím více těží....logické....ale nezapomente hlavně na jednu věc.....čím více vylepšujete doli tím více těží ale tím více energie zpotřebují.......hodně zkoumejte energetickou technologii a hlavně vylepšujte satelity.....

když děláte novou planetu(když ji kolonizujete)tak hlavně nezapomente na obranu ta je docela potřeba na těch nových , ještě nerozvinutých planetách

je lepší být v nějaký alianci protože když vás někdo napadne tak aspon přijde posila....alespon u mě máme dohodu ....při útoku na nějakou planetu...nabo když čelym útokům tak se ostatní hráči v alianci musí do té bitvy připojit(taková posila...např.:dvojnásobně větší flotila než mám já letí po mém boku........:-D)

jestli máte nějakého sourozence který také hraje OGame tak si vždicky  zkontrolujte na kolik % fungují doli....mě se např. stalo že mi brách vypl doli(nastavil doli na 0% výkonnosti)a já se potom měsíc divil že mi nefungují doli tak na t o jako taky pozor!!!

občas se taky koukněte do galaxie co proti vám stojí....např.:koukej te se jako já na tabulku kde jsou napsáni všichni kteří hrají v sektoru co já.....já se mam je to samý zablokovaný účet,slabší,ale z jednoho mam stejně strach....je tam z nich jedinej červenej(silnější).......tak o tom sem chtěl zrovna mluvit......hele koukněte se občas na tu galaxii a když je tam někdo silnější než vi tak si na něj dejte pozor...!!!!